Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tłoki i pierścienie Meteor

2021-01-25
Tłoki i pierścienie Meteor

Firma Meteor posiada sieć dystrybucji swoich produktów w 60 krajach na całym świecie, a generalnym dystrybutorem w Polsce jest firma Motor-Land (Warszawa).
Meteor od 1952 roku specjalizuje się w produkcji tłoków do silników wielu pojazdów i maszyn. By utrzymać wysoką pozycję na rynku produkty włoskiej firmy Meteor są cały czas udoskonalane , a proces ich produkcji ściśle kontrolowany.

Tłoki Meteor do silników dwusuwowych wykonywane są metoda odlewania ze stopu aluminium o 18 % zawartości krzemu. Wysoka zawartość krzemu zapewnia znikomą rozszerzalność tłoka przy wysokich temperaturach dając gwarancję długiego i bezproblemowego działania tłoka w silniku , nawet w ciężkich warunkach. Odlewy tłoków są poddawane wygrzewaniu w wysokich temperaturach . Sześćdziesięcioletnie doświadczenie w produkcji tłoków pozwoliło na produkcję tłoków lekkich , wytrzymałych na zużycie , o małym wskaźniku tarcia. W celu zmniejszenia tarcia oraz przedłużenia żywotności tłoka płaszcz tłoka w procesie produkcji jest napylany warstwą molibdenu. Pierścienie tłokowe pochodzą od japońskiego producenta , lub włoskiej firmy Caber.

Tłoki do pojazdów czterosuwowych wykonywane są metodą odlewania , a następnie odkuwania , ze stopu aluminium o 13 % zawartości krzemu. Tłoki do silników czterosuwowych są wygrzewane , na ich płaszcz napylana jest warstwa molibdenu oraz grafitu – pozwala to na zmniejszenie tarcia. W celu utwardzenia tłoki oraz sworznie tłokowe poddawane są procesowi anodyzowania. Pierścienie tłokowe w tych tłokach pochodzą z Japonii.

Serdecznie zapraszamy się do zapoznania z szerokim asortymentem tłoków i pierścieni marki Meteor dostępnych w naszym sklepie motoargo.pl

Tłoki Meteor to na pewno dobry wybór. Jest to produkt wykonany z najlepszej jakości materiałów. Dzięki nieustannemu procesowi badawczo-rozwojowemu w zakresie technologii oraz inwestycjom w nowe centra obróbkowe i narzędzia firma może wyznaczać nowe standardy technologiczne - tak właśnie powstał Meteor Piston Racing Division. Obecnie Meteor produkuje również kute tłoki do czterosuwowych motocykli crossowych oraz innych zastosowań. Wybierając tłoki firmy Meteor na pewno nie będziesz zawiedziony. Stawiają na nie producenci i profesjonaliści, teraz możesz także i Ty. Polecamy!

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 1119 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-01
Wszystko w porządku, polecam
2023-11-15
Polecam
'); fbq('track', 'PageView'); pixel