Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Napinacze łańcuszka rozrządu

( ilość produktów: 20 )

Dlaczego napinacz łańcucha rozrządu jest ważny? Dlaczego nie powinniśmy ignorować pierwszych objawów awarii?

Napinacz łańcucha rozrządu odpowiedzialny jest za prawidłowe napięcie łańcucha wiążącego wał korbowy z rozrządem. Napinacz reguluje siłę napięcia łańcucha rozrządu i uniemożliwia jego przeskakiwanie, co mogłoby skutkować w przyszłości negatywną zmianą w pracy silnika.
Aby łańcuch rozrządu mógł poprawnie funkcjonować konieczne jest jego prawidłowe napięcie. Spadek napięcia może poważnie uszkodzić silnik i narazić na niebezpieczeństwo pasażerów jednośladu. Często zdarza się, że objawy zużycia łańcucha rozrządu pozostają niezauważane przez użytkowników, a konsekwencje zaniedbań mogą być poważne. Dlatego warto zdawać sobie sprawę z konieczności sprawnego funkcjonowania tego mechanizmu. Uszkodzenie napinacza jest jedną z podstawowych usterek dotyczących pracy rozrządu opartego na łańcuchu. Najczęściej okazuje się, że to napinacz rozrządu, a nie sam łańcuch jest powodem wydobywającego się z silnika hałasu (szumy, cykanie przez dłuższy czas po uruchomieniu silnika). W przypadku usterki napinacz przeważnie nadaje się już tylko do wymiany. Dlatego w naszym asortymencie posiadamy napinacze łańcucha rozrządu do różnych modeli motocykli i skuterów 4T.

Oferujemy napinacze łańcucha rozrządu wysokiej jakości o łatwym montażu i prostej regulacji. Klikając w konkretny produkt poznasz dokładną specyfikację danego napinacza. Pamiętaj by zawsze uważnie porównać parametry aby poprawnie dopasować napinacz do danego typu motocykla lub skutera.

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 1290 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-11
Super, szybko i do tego pasuję.
2024-06-15
Zamówienie przeprowadzone profesjonalnie z szybką dostępnością produktu oraz wysyłką.
'); fbq('track', 'PageView'); pixel