Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tłumiki

( ilość produktów: 115 )

Tłumiki motocyklowe jako podstawowy element wydechu motocyklowego

Tłumik motocyklowy, jak sama nazwa wskazuje odpowiedzialny jest za tłumienie hałasu wydobywającego się z silnika podczas spalania mieszanki. Obecnie nowoczesne tłumiki wpływają również znacząco na skład wydobywających się z wydechu spalin. Konieczność montażu tłumika jest istotna ze względu na normy stanowione przez prawo. Polskie prawo dokładnie określa akceptowalny poziom decybeli hałasu wydobywającego się z silnika, jak również określa warunki w jakich należy przeprowadzić badanie. Przekroczenie określonych norm podczas kontroli skutkuje zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego oraz brakiem możliwości dalszego poruszania się jednośladem. Dlatego ważne jest abyśmy przy modyfikacji tłumika czy jego wymianie pamiętali o konieczności zbadania go pod kątem hałasu. Na przestrzeni ostatnich lat tłumiki motocyklowe w znaczący sposób przyczyniają się do zatrzymywania niebezpiecznych cząsteczek lub zmieniają je na bardziej przyjazne środowisku. Nowoczesne tłumiki motocyklowe są zatem niewątpliwie korzystnym elementem pod kątem ekologii. 

Awarie tłumika motocyklowego

Uszkodzony tłumik znacząco wpływa na pracę silnika. Awaria tłumika może albo przyspieszyć wypływ spalin z cylindra, albo utrudnić wypływ. Wydech motocyklowy jest narażony na działanie wysokich temperatur oraz brud od wewnątrz, natomiast od zewnątrz na uszkodzenia mechaniczne. Uszkodzenie tłumika objawia się przeważnie zwiększonym poziomem hałasu i hukiem z tej części wydechu. Czasami uszkodzenie tłumika można naprawić, jednak w większości przypadków uszkodzenia bywają na tyle poważne, że zachodzi konieczność wymiany tłumika. 

Tłumiki sportowe do skutera i motocykla

Tłumik możne w znaczący sposób wpłynąć na osiągi i wydobywający się hałas. Dlatego tłumik jest popularnym obiektem modyfikacji wśród użytkowników jednośladów. Podczas chęci modyfikacji istotne znaczenie ma również wielkość, masa i położenie tłumika. Lżejsze tuningowe tłumiki do motocykli w znaczący sposób mogą poprawić moc i dynamikę silnika, a także uczynić dźwięk bardziej dopasowanym do charakteru jednośladu. Różne rozmiary tłumików motocyklowych i tłumików do skuterów w znaczący sposób wpływają również na wygląd całego pojazdu. Tłumik sportowy do skutera cieszy się w ostatnich latach dużą popularnością. Tłumiki sportowe do skuterów są lekkie, poprawiają dynamikę pracy silnika i poprawiają wygląd jednośladu.

Szeroki asortyment tłumików motocyklowych i tłumików do skuterów

W naszym sklepie motoargo.p znajdziesz tłumiki motocyklowe cenionych producentów. Oferujemy również sportowe tłumiki do skuterów uniwersalne oraz dedykowane, a także stylowe tłumiki motocyklowe chopper. Poznaj naszą bogatą ofertę.  

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 1264 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-15
Zamówienie przeprowadzone profesjonalnie z szybką dostępnością produktu oraz wysyłką.
2024-06-06
Wszystko ok.polecam sprzedawcę
'); fbq('track', 'PageView'); pixel