Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Amortyzatory tylne

( ilość produktów: 129 )

Amortyzatory tylne motocyklowe – jakie jest ich zadanie.

Amortyzatory motocyklowe tylne odpowiadają za tłumienie tylnego zawieszenia w jednośladzie. Amortyzator wraz z wahaczem stanowią trzon połączenia ramy z tylnym kołem. Tylne zawieszenie motocykla jest narażone na ogromne przeciążenia.

Istnieją dwa sposoby postrzegania amortyzatorów tylnych. Amortyzator traktowany jako pojedynczy element zawieszenia tylnego motocykla ma za zadanie przejąć siły działające na koło podczas jazdy po nierównym terenie i przywrócić do odpowiedniego położenia wobec korpusu jednośladu. Z kolei amortyzator traktowany jako jeden z elementów zawieszenia ma za zadanie ograniczyć drgania powstałe w skutek działania innego elementu zawieszenia, najczęściej sprężyny.
We współczesnych motocyklach w zawieszeniu stosuje się wahacz z pojedynczym amortyzatorem centralnym. Obecnie to rozwiązanie wydaje się być najlepszym ze względów mechanicznych. Jedyną wadą takiego rozwiązania może być fakt, że dostęp do amortyzatora jest trudny, ze względu na jego zabudowanie.

Zasadniczo wyróżnia się dwa typy amortyzatorów do motocykli; olejowe i olejowo gazowe zwane również hybrydowymi. Najczęściej spotyka się amortyzatory olejowe, które są bardzo wytrzymałe, ale też cięższe. Amortyzatory olejowe mogą być regulowane głównie poprzez wymianę oleju hydraulicznego na ciecz o innej gęstości. Natomiast amortyzatory olejowo-gazowe to nowsza konstrukcja, cechuje je lekkość i większa precyzja w działaniu.

Amortyzatory tylne wysokiej jakości dostępne w motoargo.pl

W naszej ofercie znajdziesz amortyzatory tylne do motocykla i skutera oraz inne elementy, jak np. tulejki do amortyzatorów.

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 1196 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-15
Wszystko w najlepszym wydaniu.
2024-04-12
Szybka wysyłka towar zgodny z opisem polecam.
'); fbq('track', 'PageView'); pixel