Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

ALMOT

( ilość produktów: 5 )

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe ALMOT rozpoczęło swoją działalność w 1983 roku jako zakład rzemieślniczy produkujący tłoki i cylindry do silników spalinowych na rynek krajowy.

Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 70 wyspecjalizowanych pracowników i produkuje blisko 200 różnych aluminiowych artykułów do motocykli, motorowerów oraz samochodów a naszą specjalnością jest produkcja tłoków i cylindrów. Doskonała jakość produktów zaspokajająca wymagania klientów pozwala na utrzymanie kontaktów handlowych z ponad 600 odbiorcami krajowymi.

Od roku 1998 na terenie firmy istnieje dynamicznie rozwijająca się hurtownia części i akcesoriów rowerowych. Obserwowane wzrastające zainteresowanie klientów importowanymi, jak i krajowymi częściami rowerowymi skłoniło nas do rozwijania handlu w tym sektorze. W roku 2003 sprzedaż części rowerowych stanowiła już ponad 50% przychodów firmy. Nie bez znaczenia jest fakt, że w roku 2002 firma zwiększyła na dużą skalę import części rowerowych z krajów Azji. W celu pozyskania nowych klientów oraz zaspokojenia rosnących potrzeb dotychczasowych partnerów, w 2004r r. firma zakupiła dodatkowo 9 nowych 12-tonowych samochodów ciężarowych marki Mercedes, zwiększając ich liczbę do 14 sztuk, przez co zaistniała możliwość dalszego poszerzenia oferty o nowe pozycje, szczególnie importowane. Obecnie współpracujemy z ponad 1500 odbiorcami na terenie całego kraju.

Wyroby firmy zostały również docenione na rynkach zagranicznych. Nasze produkty są znane w Europie, Afryce i Ameryce. Aby jeszcze bardziej uwiarygodnić jakość naszych produktów, wprowadzono w firmie w 2002 r. system zarządzania jakością ISO 9001. Warto zauważyć, że w roku 1994 udział eksportu produktów wynosił 35%, a w 2008 osiągnął poziom bliski 75%. Wzrost ten utrzymuje się również w roku bieżącym. Chlubą firmy jest to, że większość eksportowanych, wysoko przetworzonych produktów trafia na trudny rynek niemiecki i do USA.

Skutery i Motorowery FERRO

Realizacja kolejnej inwestycji - magazynów o powierzchni 3.000m2 pozwoliła nam na wprowadzenie nowego brandu - FERRO.

W wyniku kilkuletnich przygotowań udało nam się z sukcesem wprowadzić na rynek wyróżniające się jakością i stylistyką skutery, które szybko znalazły uznanie wśród naszych klientów.

Reaktywacja kultowej marki Junak okazała się jednym z największych sukcesów firmy ALMOT na przestrzeni 30 lat działalności. Szerokie portfolio zarówno motocykli, skuterów jak i motorowerów zapewniło nam ogromny udział na polskim rynku.

Almot przedstawicielem Triumph Motorcycles

Od kwietnia 2016 roku Almot, został wyłącznym przedstawicielem marki Triumph Motorcycles w Polsce.

Zgodnie z raportem PZPM na podstawie danych CEP, motocykle i skutery Junak o pojemności do 125 ccm były najczęściej rejestrowanymi w roku 2018. Junak stał się liderem w tym segmencie motocykli.

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 1290 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-04
Polecam
2024-07-03
Wszystko ok polecam
'); fbq('track', 'PageView'); pixel